Egypt - informace na dovolenou

Egypt » POČASÍ V ZIMĚ V EGYPTĚ

INFORMACE: Jaké je počasí v zimě v Egyptě - počasí v prosinci, lednu a únoru...

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO EGYPTA Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Titulní strana: EGYPT - informace na dovolenou

Chystáte se na dovolenou
do Egypta?

Zajímá vás jak to vypadá
v Egyptě?

Hledáte informace
o Egyptu?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO EGYPTA

Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Egypt » Zima v Egyptě, počasí a pdomínky na dovolenou:

Nemusíte se vůbec bát cestování do Egypta v období zimy. Ta zde vypadá úplně jinak než u nás, a to nejen počasím, ale i celkovou atmosférou. Teplota vzduchu se pohybuje okolo velmi příjemných 25 °C, voda má přibližně 16 °C. Ti otužilejší z vás jistě vyzkouší koupání v málo zaplněných bazénech nebo v chladnějším moři.

Vánoce a Silvestr

Pokud se do Egypta vydáte na Vánoce nebo Silvestra určitě si odvezete nezapomenutelné zážitky. Upoutají vás barevné výzdoby prostor hotelu, velké umělé vánoční stromky, sáně Santa Clause s jeho věrnými sobi. Dokonce uslyšíte i koledy a tradiční vánoční písně. Roztomilé jsou speciální oděvy personálu pro tento čas. Také sortiment jídel se o Vánocích mění. Místní velmi dobré cukrovinky a sladké pečivo se dělají ještě ve větším množství. Musíme říci, že tyto výrobky lahodí nejen oku, ale také je mlsají i vyznavači slaných masitých chutí. Objednat si můžete i láhev pravého šampaňského. Obvykle hotely připravují pro své klienty i nějaké menší pozornosti a zábavné programy. Rozhodně vám zůstanou hezké vzpomínky na trochu neobvykle strávené svátky.

Poznávací výlety v zimě

Zima je velmi vhodné období pro výlety. Vyrazit můžete v tričku s krátkým rukávem, lehkých kalhotách nebo šortkách. Rozhodně odpadá letní pocení se na rozpálených pouštních pláních i při návštěvách památek. Takže pro ty z vás, kteří chcete obdivovat umění starověkých Egypťanů a vyrážet na výlety, jsou zimní měsíce ideální. Zajisté si i tehdy užijete slunečnou dovolenou.

Služby a sporty

Mnoho hotelových komplexu nabízí turistům využívání krytých bazénů. V klidu se tak můžete věnovat plavání ve vyhřáté vodě. Sportovní aktivity zůstávají rovněž zachovány, při chladnějším větru se tak spolehlivě zahřejete. Animátoři se snaží zařadit nové činnosti uvnitř hotelu, kde se v létě konají především jen diskotéky.

V zimě je méně turistů

Lze uvést, že v zimě jezdívá do Egypta méně turistů než v létě. Jestliže tedy vyhledáváte více odpočinkovou dovolenou s ne příliš velkým ruchem, toto období bude pro vás jistě adekvátnější. Ostatně i na výletech a při návštěvách památek se potkáte s menším počtem cestujících, na plážích a u bazénu se nebudete tolik tísnit. I přesto ale očekávejte, že na atraktivní místa v Egyptě bude vždy proudit dostatečné množství lidí.

Dobrou volbou je vyzkoušet pobyt v Egyptě jak v zimě, tak v létě. V každém období využijete jiné činnosti. Celkově pak dovolená vypadá jinak a přináší různé zážitky.


Egypt »
Mohlo by vás dále zajímat:

 

DOVOLENÁ jaká je dovolená v Egyptě, koupání, potápění, moře a pláže, dovolená
a teploty v létě
, dovolená a teploty v zimě, informace o letu do Egypta
PRAKTICKÉ počasí a podnebí, aktuální počasí, nakupování a ceny, diskuzní fórum, mapy, měna a peníze, fotky, videa, rady na cestu
LETOVISKA podrobný popis: Hurghada, Safaga, Sharm el Sheikh, Dahab, Taba
ZÁJEZDY jak vybrat levný zájezd, last-minute zájezdy, popis plavby po Nilu,
HISTORIE historie stručně, nejvýznamější památky, staroegyptské náboženství, egyptští bohové, mumie, pyramidy, hieroglify, symboly, královna Kleopatra
SOUČASNOST Egypt dnes, jací jsou egypťané, ženy v Egyptě, egyptská hudba, náboženství, jaký je islám, zajímavosti historie i dneška, hlavní město Káhira
    

Informace odjinud: Spojené arabské emiráty, Dubaj-Dubai (SAE), Lefkada

Egypt 2011 © egypt-informace.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty na této stránce © Andrea Kolenčíková